PDF Drukuj

Konferencja, w której wzięło udział około stu dzieci w wieku 7-12 lat, ropoczęła się od wystąpienia Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Romana Niestroja oraz wystąpienia wykładowcy - doskonale znanego naszym studentom - prof. Anny Karwińskiej, rektora Uniwersytetu Dziecięcego UEK.

Konferencja była podzielona na dwie sesje: "Szkoła na szóstkę" oraz "Nasze projekty, nasze pasje". W sesji pierwszej zostały przedstawione dwie prezentacje na temat wizji szkoły przyszłości: "Rok 2060. Mój wnuk idzie do szkoły": Mateusz Mazur oraz "Jaka szkoła XXI wieku? - Julia Bober. Natomiast w drugiej sesji nasza studentka Anna Wiśniewska przedstawiła wyniki swojej ubiegłorocznej pracy licencjackiej na temat teleskopu Hubble'a pt. "Podróż po Układzie Słonecznym i w nieznane". Następnie miała miejsce prezentacja reklamy nakręconej przez dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego UEK w Krakowie. Nasza studentka zebrała mnóstwo braw i zapewnień o bardzo wysokim poziomie jej prezentacji. Nic dziwnego - dla Ani była to już trzecia tego typu prelekcja, gdyż jej praca licencjacka była już publicznie prezentowana przy innych okazjach.

Równolegle z konferencją odbywała się wystawa rysunków studentów Uniwersytetu Dziecięcego a tuż po niej odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego UEK.

 

Copyright 2011, Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci - wszystkie prawa zastrzeżone