Wykład z Prawa PDF Drukuj

 

img 3215Profesor Marek Safjan, sędzia Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich, nie tak dawno prezes Trybunału Konstytucyjnego i były przewodniczący Europejskiej Konferencji Sądów Konstytucyjnych w sobotę, 31 marca 2012 roku wygłosił dla naszych studentów wykład pt. “Po co ludziom Prawo?”

img 3239Było to niezapomniane spotkanie. Wykład ropoczął się pozornie łatwą bajką o królu Reksie i jego kłopotach z zarządzaniem swoim królestwem, by następnie przerodzić się w inspirującą dyskusję z dziećmi. Ta wymiana zdań zaowocowała odpowiedzią na postawione w tytule pytanie, a także na inne np.: Jak ze zbioru reguł i zasad tworzone jest prawo? Czy prawo to tylko przywileje? Czy istnieje prawo dobre i złe?

Mimo młodego wieku, słuchacze Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci wykazali się sporą wiedzą na temat prawodawstwa nie tylko polskiego, lecz także europejskiego. Formułowali wnioski wynikające z postawionych hipotez oraz kategoryzowali współcześnie obowiązujace prawa z punktu widzenia dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia  (---> klikoraz do wysłuchania fragmentów wykładu Profesora.(---> klik)


 

Copyright 2011, Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci - wszystkie prawa zastrzeżone