AHA-Album PDF Drukuj

 

aha1Aha-Album to dziennik młodego naukowca.  Jest to prosta książeczka,  która wspiera  rozwój własnych zainteresowań dziecka i zachęca jego posiadacza do monitorowania miejsc, które pomogły mu w zdobyciu nowych doświadczeń. Jest to notatnik na zapiski, spostrzeżenia, uwagi oraz album na pieczątki odwiedzanych miejsc. Aha-Album otrzymają studenci wybranych uniwersytetów dla dzieci z kilkudziesięciu krajów na świecie.

aha2

W pustych polach dziecko samo (lub z pomocą dorosłego) zapisuje informacje o konkretnym wydarzeniu. Np. „Byłem na poczcie dowiedziałem się jak sortuje się listy”,  „Byłam na festiwalu nauki – zobaczyłam jak działa drukarka 3D”, „Byłem na wykładzie na uniwersytecie dowiedziałem się jak programuje się roboty lego”, „Byłam na wycieczce w górach – zobaczyłam wiatrołomy” itp. Studenci, którzy przedstawią nam AHA-Album z wypełnionymi wszystkimi 12 polami otrzymają na koniec roku akademickiego drobny upominek.

AHA

Dzieci obserwują  świat wokół siebie na swój własny sposób. Chwile nagłego natchnienia mogą zdarzyć się wszędzie w codziennym życiu. Chcemy wspierać ten proces ciągłego uczenia się, a jednocześnie z pomocą dzieci zidentyfikować miejsca o szczególnym znaczeniu  w edukacji najmłodszych.

AHA-Album jest jednym z efektów europejskiego programu Sis-Catalyst, w którym uczestniczyła Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci. Publikacja ta posiada również własną stronę internetową (niestety na razie dostępną tylko w jęz. angielskim i chorwackim), na której można rejestrować wpisy zarówno dzieci - posiadaczy albumów, jak i  dorosłych - potwierdzających wpisy do albumów.


Zachęcamy naszych studentów do korzystania z tej publikacji.

 

Copyright 2011, Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci - wszystkie prawa zastrzeżone