dr Anna Wiecheć PDF Drukuj

 

AW2

Bardzo lubię planować i przeprowadzać doświadczenia, ponieważ dzięki nim mogę poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z przyrodą, która ciągle mnie fascynuje i zaskakuje. 


Jestem biologiem, pracuję w Instytucie Fizyki Jądrowej, Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Na co dzień, w laboratorium biologicznym zajmuję się komórkami (takimi, które budują nasze ciało). Badam co one lubią a czego nie; jak je wyleczyć, aby dobrze działały w naszym organizmie lub jak się ich pozbyć, jeśli są one powodem choroby. 

AW1Jestem mamą: Adrianny (9 lat), Adasia (7 lat) i Amelki (6 lat). Razem również próbujemy poznać i
 zrozumieć otaczający nas świat przyrody. W trakcie wspólnych wycieczek w góry, do lasu czy parku podglądamy i podziwiamy przyrodę. W domu przeprowadzamy proste doświadczenia chemiczne i fizyczne, które pozwalają nam odkrywać prawa rządzące biologią. 


Praca z młodymi osobami jest najbardziej inspirująca. Młodzi Studenci mają zawsze wiele ciekawych spostrzeżeń, pytań i pomysłów na ich rozwiązywanie. W mojej pracy zawodowejczęsto korzystam z zapału do zdobywania wiedzy studentów uczelni krakowskich, którzy pod moim kierunkiem odbywają praktyki zawodowe lub wykonują swoje prace naukowe. Chętnie również organizuję zajęcia ze wspólnym przeprowadzaniem doświadczeń przyrodniczych dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. 


Podoba mi się WASZ sposób patrzenia na świat przyrody, a próbując odpowiedzieć na WASZE pytania, sama dużo uczę się i odkrywam.

 

 

Copyright 2011, Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci - wszystkie prawa zastrzeżone