Nasi licencjaci PDF Drukuj

 

Lista studentów, 

 których zgłoszenia zostały zakwalifikowane do projektu tworzenia prac dyplomowych

i ubiegania się o honorowy tytuł licencjata Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci 

w roku akademickim 2014/2015 wraz z zaakceptowanymi tytułami i formą ich prac.


1. Anna Ber "Zwierzęta zagrożone". Forma:  Plik tekstowy ze zdjęciami

2. Jan Ber „Współcześni alchemicy – jak wytworzyć złoto” Forma: plik tekstowy ze zdjęciami, rysunkami

3. Amelia Bolisęga "Fenomen piłki siatkowej. Historia sportu i zasady gry" Forma: prezentacja multimedialna

4. Marcel Jazgar  "Ewolucja urządzeń mobilnych" Forma: prezentacja multimedialna z ilustracjami i tabelami wyników badań

5. Julia Matylda Lichota " Krew i jej sekrety",  Forma: plik tekstowy

6. Zuzanna Kania "Style architektury zawarte w zabytkach ziemi chrzanowskiej" Forma: reportaż filmowy

7. Jakub Kochański  "Podróż do wnętrza wszechświata" Forma:  prezentacja multimedialna

8. Aleksandra Kolibaj  “Mowa ciała - cztery podstawowe reakcje” Forma: praca multimedialna

9. Jakub Księżarczyk „Biologia wybranych gatunków ryb akwariowych" Forma: prezentacja multimedialna

10. Piotr Sawka "Rozwój spalinowych napędów samochodów osobowych i jego dalsze perspektywy" Forma: plik pdf

11. Wojciech Szkółka  “Świat drapieżnych dinozaurów w erze mezozoicznej” Forma: praca tekstowa

12. Jakub Szlachcic  "Zakony Rycerskie od Bożogrobców do Krzyżaków” Forma: W trakcie ustaleń

13. Anna Urbańczyk "Konik polski – historia i opis rasy” Forma: prezentacja multimedialna.

 

 

Lista studentów, 

 którzy otrzymali honorowy tytuł licencjata Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci 

w roku akademickim 2013/2014 oraz tytuły ich prac dyplomowych.

 

1. Jan Ber  Podstawy biologii świnki morskiej Cavia porcellus. Fizjologia, zachowanie, higiena. 

2. Bartłomiej Bogacz Biologia wybranych gatunków ryb i ssaków Morza Bałtyckiego. 

3. Amelia Bolisęga Obrazy rysowane światłem. Historia fotografii. 

4. Juan Fernandez - Marcote DNA - ogólny zarys ludzkiego ciała dla najmłodszych

5. Malwina Galus Nurkowanie: teoria, fizyka, medycyna i zasady bezpieczeństwa. 

6. Tymoteusz Gruca Biologia strusia: fizjologia, zachowanie gatunki. 

7. Gabriela Jamrozik: Znaczenie wody dla organizmów roślinnych i zwierzęcych. 

8. Zuzanna Kania Związek Harcerstwa Polskiego.Historia organizacji,idea, znaki i symbole.

9. Michał Marciniec Biologia i występowanie roślin niebiezpiecznych dla człowieka.

10. Piotr Marciniec Wady i zalety zimowego dokarmiania ptaków w miastach.

11. Piotr Sawka  Historia systemów bezpieczeństwa w samochodach osobowych. 

12. Maciej Skucha: Dlaczego rośliny rosną do góry?

13. Jakub Szyndler Czarne dziury we wszechświecie - istota i charaktersytyka.

14. Piotr Woch Współczesne metody obserwacji obiektów w Kosmosie. 

15. Kamil Zawadziński  Wzrost roślin na przykładzie obserwacji hodowli, między innymi fasoli Phaseolus L.

16. Wiktor Ząbek Pszczoły - charakterystyka i znaczenie w przyrodzie.

 

 

Lista studentów, którzy otrzymali honorowy tytuł licencjata Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci

w roku akademickim 2012/2013 oraz tytuły ich prac dyplomowych.

 

1. Zuzanna Kania - Historia nart i sportów narciarskich.

2. Weronika Kucharska - Jak zdrowo żyć w XXI wieku?

3. Mikołaj Porwit - Templariusze. Tajemnice zakonu.



Lista studentów, którzy otrzymali honorowy tytuł licencjata Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci

w roku akademickim 2011/2012 oraz tytuły ich prac dyplomowych.

 

1. Amelia Bolisęga: Histora zabawy i zabawek, ze szczególnym uwzględnieniem historii lalki.

2. Dominika Jankowska: Historia zakonu krzyżackiego na ziemiach polskich.

3. Marcel Jazgar: Jak działa silnik hybrydowy?

4. Jakub Kochański: Nasze trzmiele.

5. Jan Szala: Kot domowy - jego historia, życie i zwyczaje.

 


Lista studentów, którzy otrzymali honorowy tytuł licencjata Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci 

w roku akademickim 2010/2011 oraz tytuły ich prac dyplomowych.


1. Łukasz Adamski: Zwierzęta prehistoryczne - ich życie i przyczyny wymarcia.

2. Anna Bigaj: Układ Słoneczny - początki historii.

3. Maciej Bigaj: Jak powstało życie na Ziemi?

4. Milena Bolek: Najgroźniejsze dinozaury.

5. Konrad Dindorf: Tsunami - niebezpieczna fala.

6. Mateusz Gaj: Instrumenty muzyczne na przestrzeni lat.

7. Joanna Kawala: Budowa i rola komórki zwierzęcej.

8. Mateusz Kłeczek: Inżynieria kosmiczna.

9. Michał Kostrzewiński: Sealand i inne mikronacje w Europie.

10. Mateusz Kubański: Jak żyli średniowieczni rycerze i ich damy?

11. Julia Papiernik: Skuteczność medycyny tradycyjnej.

12. Adrian Pieczonka: Niebezpieczne stworzenia.

13. Wojciech Różowski: Jak działa procesor i jak się go programuje?

14. Karol Stefański: Praktyczne zastosowania współczesnej robotyki militarnej.

15. Kacper Tybor: Skały i minerały - moja pasja.

16. Aleksander Urbański: Jak powstaje supernowa? 

17. Anna Wiśniewska: Podróż po Układzie Słonecznym i w nieznane, czyli poznawanie planet, mgławic, czarnych dziur i układów gwiazd za pomocą teleskopu Hubble'a

 

Copyright 2011, Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci - wszystkie prawa zastrzeżone